Na co zwrócić uwagę urządzając lobby hotelowe? Podpowiadamy

30.03.2022

Na co zwrócić uwagę urządzając lobby hotelowe? Podpowiadamy

Lobby to miejsce, w którym codziennie pojawia się wiele osób. Każdy gość, który odwiedzi hotel, musi się w nim znaleźć. To właśnie tutaj odbywa się check in i check out. Co więcej, wiele osób czeka tu na swojego towarzysza, lub po prostu chce się chwile zrelaksować po długiej podróży. Dlatego ważne jest, aby dobrze urządzić lobby hotelowe. Jednak, jak to zrobić i na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiemy Ci na to pytanie, w tym artykule!

Postaw na oryginalność i funkcjonalność

Musisz zacząć od designu i stylu, w którym chcesz urządzić lobby. W dzisiejszych czasach trudno jest zwrócić uwagę gościa. Dlatego musisz postawić na oryginalność i nowoczesność. Pomyśl, jak urozmaicić wygląd.

Kiedyś to miejsce było tylko przejściowe i ludzie szybko udawali się do swoich pokojów. Teraz czasy się zmieniły i często w takim miejscu odpoczywają, a nawet i pracują. Dlatego stwórz wnętrze, które będzie zachęcać wyglądem. 

Spójność wystroju 

Aby wszystko dobrze się ze sobą komponowało, musisz także pamiętać o tym, aby wystrój lobby był spójny z resztą budynku. Co to znaczy? Postaw na kolory charakterystyczne dla swojej marki. Doskonałym przykładem jest https://www.bwoldtown.pl, gdzie nie tylko pokoje i korytarze urządzone zostały w białym, czarnym i różowym kolorze, ale także i lobby. Dzięki temu wprowadzasz do pomieszczenia harmonię. 

Postaw na wygodne meble 

Jeśli urządzasz lobby hotelowe, to musisz także pamiętać o tym, aby je dobrze wyposażyć. Nie możesz pozostawić go w stanie surowym. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to miejsce, gdzie ludzie spędzają czas. Dlatego powinieneś wybrać odpowiednie meble. Jednak, co powinno się tu znaleźć?

Oczywiście sofy. Najlepiej wykonane z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału, który będzie odporny na zabrudzenia. Jeśli wnętrze jest duże, możesz pokusić się o więcej niż jedną. Co więcej, możesz zakupić także fotele lub krzesła. Dzięki nim stworzysz dodatkową przestrzeń do siedzenia i odpoczynku. 

To nie wszystko! Co powiesz na mały stolik? Gość, oczekując w lobby, będzie mógł postawić na nim różne przedmioty. To na pewno praktyczny i funkcjonalny mebel, który powinien znaleźć się w lobby hotelowym. 

Wybierz odpowiednią ladę recepcyjną 

Oczywiście nie możesz zapomnieć o najważniejszym meblu, który stanowi serce całego pomieszczenia. Lada recepcyjna – to właśnie tu goście mogą się zameldować, rozliczyć lub zapytać o nurtujące ich pytania. Aby wybrać odpowiedni mebel, musisz postawić na solidny i wytrzymały materiał. Jest to przedmiot, który powinien Ci służyć przez długie lata i w dalszym ciągu doskonale się prezentować. 

Co więcej, powinieneś dostosować jego gabaryt do wielkości lobby. Ważna jest także wysokość mebla, aby każdy z gości mógł wygodnie załatwić wszystkie formalności. Pamiętaj, że musi być nie tylko funkcjonalny, ale także dobrze się prezentował. Lobby jest miejscem reprezentacyjnym hotelu i pierwszym, do którego wchodzi gość.

Postaw na ciekawe dodatki 

Oczywiście każda aranżacja musi być dopełniona ciekawymi dodatkami. W przypadku lobby powinno się postawić na lampy, poduszki oraz rośliny. Dzięki takim akcesoriom całe wnętrze jest przytulniejsze i bardziej zachęca gości do spędzenia w nim czasu. Na takie dodatki postawiły hotele Best Western w Krakowie. Na https://www.bwkrakow.pl możesz zobaczyć, że takie dodatki mogą naprawdę zmienić wygląd całego lobby.

Dobrym pomysłem jest także umieszczenie telewizora na ścianie. Dzięki temu przestrzeń stanie się bardziej funkcjonalna. W ten sposób zapewnisz gościom rozrywkę. Możesz także umieścić stojaki na gazety. Jeśli chodzi o rośliny, postaw na te, które nie są wymagające. Dzięki zielonemu akcentowi każdy, kto przybywa do Twojego hotelu, będzie się mógł odprężyć i zrelaksować. 

Urządzenie lobby hotelowego nie jest takie proste. Musisz zadbać o wiele aspektów, aby pomieszczenie spełniało swoje funkcje. Dzięki temu artykułowi już wiesz, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji. Pamiętaj, że jest to miejsce, które jako pierwsze ukazuje się oczom gości. Spraw, aby było funkcjonalne, nowoczesne i spełniało wszystkie potrzeby. 

Mogą Ci się również spodobać

Jakie akcesoria ogrodzeniowe wybrać do siatki, a jakie do paneli?

01.06.2023

Montaż ogrodzenia wokół posesji należy do prac, które przy odpowiedniej […]

Materiał na pościel – na jaki warto się zdecydować?

Sen jest jednym z kluczowych elementów zdrowego trybu życia, przez […]

Czy ogrzewanie na budowie jest potrzebne? Sprawdź, jak o nie zadbać

Budowa domu to dla wielu osób jedna z największych inwestycji, […]