Akumulatorowa dmuchawa do liści – jak wybrać odpowiedni model?

17.11.2023

Akumulatorowa dmuchawa do liści – jak wybrać odpowiedni model?

Bez dmuchawy jesienne porządki na podwórku są żmudne i uciążliwe. Zwłaszcza jeśli na Twojej posesji lub niedaleko niej rosną rozłożyste drzewa. W takich warunkach sprzątanie za pomocą grabi i koszyka to syzyfowa praca. Jakie urządzenie najlepiej je wyręczy? W wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie akumulatorowa dmuchawa do liści. Tylko jak wybrać odpowiedni model? Wystarczy kierować się naszymi wskazówkami!

Jak działa akumulatorowa dmuchawa do liści?

Akumulatorowa dmuchawa do liści, podobnie jak inne rodzaje tych urządzeń, opiera się na silniku, który porusza wentylatorem. W ten sposób generuje powietrze, które dzięki wąskiej rurze formuje się w strumień i może wydmuchiwać liście czy inne zanieczyszczenia. Tyle że w takim sprzęcie jednostką zasilającą jest wymienny akumulator, ładowany w zewnętrznej ładowarce.

Jak dobrać parametry dmuchawy akumulatorowej?

Akumulatorowa dmuchawa do liści to urządzenie, które łączy w sobie część atutów sprzętu elektrycznego i spalinowego. Z jednej strony jest dość lekka, a do tego nie kosztuje zbyt dużo. Nie generuje też wysokich kosztów w eksploatacji. Z drugiej strony nie ogranicza jej kabel, dotrze więc w każdy zakamarek ogrodu czy podwórka.

Jaka moc dmuchawy akumulatorowej będzie najlepsza?

Moc dmuchawy akumulatorowej wpływa przede wszystkim na prędkość przepływu powietrza. To ona warunkuje wydajność usuwania liści przez dmuchawę. Sprzątanie suchych liści będzie szybkie i proste już przy przepływie powietrza na poziomie 200 km/h. By jednak poradzić sobie z mokrymi liśćmi, najlepiej wybrać urządzenie z nadmuchem o 50-100 km/h mocniejszym.

Jak wybrać akumulator urządzenia?

Jednym z głównych minusów akumulatorowych dmuchaw jest konieczność częstego ładowania akumulatora. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tego elementu. Przede wszystkim powinien to być akumulator litowo-jonowy. Takie elementy nie mają tzw. efektu pamięci i można je podładować w dowolnym momencie, nie trzeba rozładowywać ich do końca.

Istotna jest również pojemność akumulatora. Standardowo powinna wynosić co najmniej 2 Ah. To oznacza przynajmniej kilkanaście minut pracy bez przerw. Oczywiście im większa pojemność, tym lepiej, bo dłużej będziesz mógł pracować bez niespodzianek. Jeśli w zestawie z dmuchawą jest tylko jedna bateria, warto od razu dokupić drugą. Dzięki temu unikniesz niespodziewanych przerw w pracy.

Jak dobrać wagę dmuchawy?

Przy wyborze dmuchawy i dobieraniu akumulatora zwróć też uwagę na jego wagę. Bardziej pojemny akumulator to niemal automatycznie większe rozmiary i ciężar. A praca z ciężką dmuchawą będzie trudniejsza i bardziej męcząca.

Najlżejsze dmuchawy akumulatorowe, na przykład modele Powermat, ważą zaledwie niespełna 1,6 kg – takie modele znajdziesz na https://sklep.powermat.pl/category/dom-i-ogrod-dmuchawy-do-lisci. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie pracy, ciężar sprzętu nie powinien przekraczać 2,5 kilograma łącznie z akumulatorem.

Ile kosztuje akumulatorowa dmuchawa do liści?

Akumulatorowa dmuchawa do liści kosztuje średnio od 180 do 300 złotych. Takie są przynajmniej ceny najpopularniejszych urządzeń. Najtańsze dmuchawy tego typu można kupić już za niespełna 100 zł, zazwyczaj jednak nie mają one w komplecie akumulatora. Na drugim biegunie są wielkie i rozbudowane dmuchawy, za które trzeba zapłacić ponad 1000 złotych.

Podsumowanie: jaka akumulatorowa dmuchawa do liści sprawdzi się najlepiej?

Dobra akumulatorowa dmuchawa do liści powinna zapewniać przepływ powietrza z prędkością na poziomie co najmniej 200 km/h. Nie powinna być też zbyt ciężka, by można było nią komfortowo manewrować. Ważny jest też akumulator – powinna to być bateria litowo-jonowa. Im większa jego pojemność, tym dłużej urządzenie będzie działać bez ładowania.

Mogą Ci się również spodobać

Deska myjąca – czy warto ją mieć? Poznaj najważniejsze zalety 

15.10.2023

W erze nowych technologii armatura łazienkowa nie pozostaje w tyle. […]

Nowoczesna aranżacja wnętrz ? postaw na profile LED 

Przemyślane, a jednocześnie nietuzinkowe wykończenie wnętrza, to zdecydowanie cel większości […]

Jak zamontować drążek do podciągania? Praktyczne wskazówki

Jak zamontować drążek do podciągania, by intensywnie ćwiczyć bez ryzyka […]