Nowoczesna aranżacja wnętrz – postaw na profile LED 

02.04.2022

Nowoczesna aranżacja wnętrz – postaw na profile LED 

Przemyślane, a jednocześnie nietuzinkowe wykończenie wnętrza, to zdecydowanie cel większości osób, które chcą w niepowtarzalny sposób urządzić swój dom. Stawianie na oryginalne i nowoczesne rozwiązania, które postrzegane są jako obecnie modne, to bardzo popularna metoda, dzięki której możliwe jest osiągnięcie spektakularnych rezultatów przy dekorowaniu wnętrz. 

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się zjawiskowo wyglądające profile LED. Stanowią one świetną oprawę dla taśm, które przytwierdzone do mebli pozwalają na doskonałe zaprezentowanie przestrzeni i znajdujących się tam mebli. Dlaczego profile LED są obecnie tak popularne i dlaczego cieszą się takim zainteresowaniem? 

Profile LED – jakie konkretnie funkcje spełniają? 

Nowoczesne i świetnie wyglądające panele LED to niestandardowe oświetlenie różnego rodzaju elementów wyposażenia mieszkania. Niewątpliwie ich zastosowanie to bardzo modny, a zarazem efektowny pomysł wystroju, który jest genialnym sposobem na zapewnienie nieszablonowej dekoracji wnętrz. 

Warto jednak pamiętać, że profesjonalne zastosowanie tego oświetlenia wymaga precyzyjnego przyklejenia takich taśm LED to stojących w pomieszczeniach mebli. Ponadto poza samym efektownym oświetleniem, umieszczone w profilach diody LED spełniają inne bardzo wartościowe funkcje. Jedną z takich zadań jest ochrona taśm, które wykorzystane są w profilach do oświetlania. W ten sposób nie zachodzą uzasadnione obawy o zalanie taśm, albo ich zerwanie. Inna kwestia to możliwość odklejenia się tzw. powłoki taśmy.

Tutaj trzeba jasno zaznaczyć, że z uwagi na zastosowany w nich pasek samoprzylepny, czasami ulega on odklejeniu. Tym samym nawet w takim momencie, kiedy się on rzeczywiście odklei, nie będzie znajdował się bezpośrednio we wspomnianym profilu. Pozwala to również na znaczne wydłużenie żywotności profili LED, a także na uzyskiwanie ponadczasowego wyglądu, kiedy zastosuje się osłonki w odpowiednim kształcie. 

Profile LED – nowoczesne rozwiązania dla wnętrza 

Z uwagi na bardzo różne sposoby montażu, obecnie wyróżnić można kilka podstawowych rodzajów profili LED. Jedne z najpopularniejszych to profile nawierzchniowe, które przytwierdza się do płyt meblowych, a także profile wpuszczane, które są bezpośrednio wciskane do specjalnie przygotowanego otworu montażowego.

Jednak obecnie najbardziej ciekawym rozwiązaniem wydają się profile nabijane, które instalowane są bezpośrednio na płycie meblowej. Warto podkreślić, że profile LED, to współcześnie rozwiązanie, które pozwala na stworzenie nietuzinkowego wystroju wnętrza. Jest to opcja, która chętnie stosowana jest przede wszystkim przez dekoratorów wnętrz.

Mogą Ci się również spodobać

Jak urządzić kuchnię elegancką i przestronną

09.01.2023

Praktyczne i funkcjonalnie urządzenie nowoczesnej kuchni to kwestia pierwszorzędna! Z […]

Na co zwrócić uwagę urządzając lobby hotelowe? Podpowiadamy

Lobby to miejsce, w którym codziennie pojawia się wiele osób. […]

Ściany z mchu. Kiedy zdecydować się na całą, a kiedy na mniejsze dekoracje?

Zieleń we wnętrzu to jedna z najbardziej stylowych, a przy […]