Toalety z bidetem – dlaczego warto postawić na tą innowacyjną opcję do łazienki? 

15.03.2024

Toalety z bidetem – dlaczego warto postawić na tą innowacyjną opcję do łazienki? 

Łazienka, pomimo że często jest pomieszczeniem przeznaczonym głównie do higieny osobistej, czasem pozostaje niedoceniona w kontekście innowacji technologicznych. Jednak toalety z bidetem to jeden z tych elementów, które mogą zrewolucjonizować nasze codzienne doświadczenia w łazience. 

Dzięki połączeniu tradycyjnej toalety z funkcją bidetu te nowoczesne urządzenia oferują szereg korzyści, które warto wziąć pod uwagę podczas projektowania lub modernizacji naszej przestrzeni łazienkowej. Dlaczego warto je wybrać? Czytaj dalej! 

Dlaczego warto zakupić toaletę z bidetem? 

Nowoczesne toalety z bidetem to dobra inwestycja. Oto kilka powodów, które przekonają nawet najbardziej sceptyczne osoby. 

Zajmują mniej miejsca 

Dzięki funkcji bidetu zintegrowanej ze standardową toaletą nie musisz rezygnować z tego elementu wyposażenia z powodu braku miejsca. Urządzenie 2w1, które łączy w sobie funkcje tradycyjnej toalety i klasycznego bidetu, jest idealny rozwiązaniem nawet do małych pomieszczeń. 

Ekologia na pierwszym miejscu 

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykłada się do dbałości o środowisko naturalne. Jeśli i Ty chcesz się do tego, w jakiś sposób przyczynić, powinieneś wybrać toaletę z bidetem. Dlaczego? Dzięki zaawansowanej technologii wc z bidetem pozwala oszczędzać wodę, zmniejszyć koszty eksploatacji i ograniczyć zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą nie tylko zadbać o środowisko, ale i zaoszczędzić. 

Łatwość w czyszczeniu 

Nowoczesne toalety z bidetem zostały zaprojektowane z myślą o łatwym utrzymaniu ich w czystości. Wykonane są z materiałów, z których łatwo pozbędziesz się kurzu i innych zabrudzeń. Podczas sprzątania wystarczy zwykła wilgotna ściereczka. Nie musisz stosować specjalnych preparatów. Dodatkowo dysza, która odpowiada za podmywanie i jest częścią bidetu, dezynfekuje się automatycznie przed i po użyciu. Zapewnia to maksymalny poziom higieny. 

Wysoki poziom higieny dla każdego 

Toalety z funkcją bidetu są zaprojektowane tak, aby każdy mógł z nich wygodnie korzystać – niezależnie od wieku, czy ewentualnych ograniczeń zdrowotnych. Dzięki prostym i intuicyjnym funkcjom obsługi nawet osoby starsze, czy niepełnosprawne mogą samodzielnie korzystać z takiej toalety. Taka opcja usprawni codzienną higienę także kobietom w zaawansowanej ciąży. 

Różnorodność opcji i modeli 

Na rynku dostępne są liczne modele toalet z bidetem, które oferują różnorodne funkcje i możliwości dostosowania ich w łazience. Dzięki temu każdy znajdzie urządzenie idealne, które będzie odpowiadało potrzebom i preferencjom osoby kupującej. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu samej deski bidetowej, którą można łatwo zamontować na istniejącej toalecie, co stanowi bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Toalety z funkcją bidetu i ich funkcje – wyższy poziom higieny w Twoim domu 

Najważniejszym udogodnieniem w toalecie, jest oczywiście bidet. Jak działa? Z tyłu muszli wysuwa się plastikowa lub metalowa dysza, który wypuszcza wodę pod ciśnieniem. Jej ciśnienie, jak i temperaturę możesz kontrolować za pomocą pilota lub panelu z boku wc. Nie można zapomnieć także o funkcji suszenia, która ogranicza zużycie papieru. 

To jednak nie wszystko. Funkcja podgrzewania muszli zapewnia komfort podczas korzystania z toalety, szczególnie w chłodniejsze miesiące. Dodatkowo podświetlana muszla ułatwia korzystanie z wc w nocy. Nie musisz zapalać światła, dzięki temu nie obudzisz domowników. Ważną nowoczesną funkcją jest także automatyczna spłuczka, sterowanie pilotem oraz czujnik stopy.  Niektóre modele toalet wyposażone są w dezodorant, który znajduje się w środku muszli. Eliminuje nieprzyjemne zapachy, zapewniając świeżość i komfort podczas korzystania z toalety.

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego warto wybrać toalety z funkcją bidetu do swojej łazienki. Przenieś higienę osobistą na wyższy level z nowoczesną technologią. 

Mogą Ci się również spodobać

Rodzaje bejcy do drewna – czym się różnią?

24.08.2023

Rodzaje bejcy do drewna dostępne na rynku mogą przyprawić o […]

Montaż słupków ogrodzeniowych krok po kroku

Kiedy decydujesz się na ogrodzenie posesji, chcesz, by bariera była […]

Domowa biblioteczka ? jak ją stworzyć?

Większość osób kochających czytanie marzy o posiadaniu miejsca, w którym […]