Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych?

29.11.2022

Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych?

Uszyłeś i zacerowałeś już nie jedno ubranie? Wiesz, jak obsługiwać maszynę do szycia i masz w tym wprawę? Jeśli tak, to warto pomyśleć o zakupie bardziej zaawansowanej maszyny do szycia. Ta, która ma tylko kilka ściegów i podstawowe funkcje może niedługo nie spełniać Twoich oczekiwań – szczególnie, jeśli chcesz się dalej rozwijać. 

Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Tego dowiesz się w tym artykule. Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom uda Ci się podjąć dobrą decyzję i zakupisz odpowiedni sprzęt. 

Dlaczego zmieniać maszynę do szycia?

Oczywiście nie musisz tego robić, jeśli stara dalej dobrze działa. Jednak, jeśli od jakiegoś czasu sprawia problemy i nie spełnia Twoich oczekiwań, to czas na poszukiwania nowej. Szczególnie jeśli nie wyjmujesz jej tylko ?raz na ruski rok?, tylko korzystasz z niej często. Wtedy na pewno musisz postawić na dobrą maszynę dla zaawansowanych użytkowników. Uwierz mi, praca na takiej maszynie będzie nie tylko wydajniejsza, ale i dużo przyjemniejsza. 

Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych – komputerowa czy przemysłowa

Zastanawiając się ?jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych będzie najlepsza? musisz najpierw poznać ich cechy. Dlatego przedstawię Ci wersję przemysłową i komputerową.

Maszyna do szycia komputerowa – dzięki elektronice możesz bardziej kontrolować to, jak szyje maszyna. Masz także dostęp do większej ilość ściegów. Możesz je wybrać za pomocą przycisków, pokrętła lub panelu elektronicznego, który zajmuje się na maszynie do szycia. W dobrych maszynach znajduje się nawet kilkaset różnych ściegów – możesz nawet wyhaftować literki lub cyferki. Urządzenie potrafi także dokonywać różnego rodzaju obszyć.

Na jakie marki postawić? Janome, Minerva, Pfaff, Brother. Maszyny do szycia od tych producentów już długo są na rynku i zbierają same dobre opinie. 

Maszyna przemysłowa do szycia – to urządzenie sprawdzi się przede wszystkim u osób, które prowadzą swój własny biznes i muszą, chociaż kilka godzin dziennie spędzić przy maszynie. Może posiadać nawet ponad 1000 ściegów. Ma mocny silnik, który wydajnie pracuje. Igła może wykonać nawet ponad 8 tysięcy wkłuć na minutę, dzięki czemu praca jest szybka. Wraz z maszyną w zestawie dołączony jest stół, który jest jego ważną częścią. 

Na jakie marki postawić? Brother, Janome, Zoje. Jednak jednym z najbardziej popularnych, jest Japońska marka Juki, które produkuje nie tylko maszyny przemysłowe, ale także i inne rodzaje sprzętu. Jeśli chcesz postawić właśnie na tę markę, odwiedź https://adamar.pl/manufacturer/juki i zobacz, czy takie maszyny i inne dodatki będą odpowiednie dla Ciebie. 

Maszyna, którą wybierz, posłuży Ci przez wiele lat. Dlatego poznaj najpierw jej funkcje.

Maszyna do szycia komputerowa sprawdzi się idealnie dla osób, które pracują na niej rzadko i wykorzystują je dla własnych potrzeb. Natomiast jeśli spędzasz wiele czasu przy maszynie i w taki sposób zarabiasz, wtedy sprzęt przemysłowy będzie strzałem w dziesiątkę. 

Nie masz dużo miejsca na maszynę? Wtedy nie myśl nawet o przemysłowej. Na nią potrzebujesz przestrzeni – maszyna + stół. Do małych pomieszczeń lepiej wybrać maszynę komputerową. Możesz ją schować w szafce i wyjąć tylko wtedy, kiedy musisz z niej skorzystać. 

Wybór urządzenia zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jaka maszyna do szycia dla własnego użytku, kiedy nie korzystasz z niej przez wiele godzin codziennie? Komputerowa. 

Sprawa wygląda inaczej, jeśli prowadzisz swoją działalność i musisz pracować na pełnych obrotach przez większość dnia. Wtedy maszyna przemysłowa będzie doskonałym rozwiązaniem i drogą do rozwoju dla Twojego małego, domowego biznesu. 

Funkcje, które powinny mieć maszyny do szycia dla zaawansowanych

Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych będzie odpowiednia? Zanim wybierzesz, zobacz, czy ma bardzo istotne funkcje, które pomogą Ci w użytkowaniu: 

  • Chwytacz rotacyjny – element znajduje się pod płytką ściegową. Chwytacz współpracuje z igłą i dzięki temu tworzą ścieg. 
  • Większa liczba programów ściegowych – im więcej ściegów, tym więcej możliwości podczas szycia. 
  • Programy do obszywania dziurek – zapewnia estetyczny wygląd końcowy ubrania. Dzięki temu materiał wokół dziurki się nie pruje i nie zwiększa swojej wielkości. Takie obszycie chroni guzik przed wypadnięciem.    
  • Automatyczne nawlekanie nici – bardzo ułatwia codzienną pracę przy maszynie. Dobrze wiesz, ile czasami trzeba się namęczyć, aby trafić nitką w dziurkę od igły. 
  • Automatyczne obcinanie nici – usprawnia pracę każdego krawca. Nie musisz mieć ciągle nożyczek przy sobie.
  • Automatyczne pozycjonowanie igły –  nawet jeśli przerwiesz szycie, to igła znajdzie się w tej samej pozycji, w której została wcześniej zaprogramowana. 
  • Ryglowanie ściegu – estetyczne zakończenie szycia danego odcinka. 
  • Funkcja pikowania – będziesz mógł samodzielnie ocieplić ubranie. Jednak to nie wszystko, pikowanie spełnia także funkcję dekoracyjną. 
  • Szycie podwójną igłą – możliwość szycia grubszych materiałów, z którymi miałaby trudności pojedyncza igła np. skóra, jeans. 
  • Funkcja szycia wstecz – przydatna funkcja, dzięki której zabezpieczysz i wzmocnisz ścieg na obu końcach. 

Ile kosztuje maszyna do szycia dla zaawansowanych?

Trudno określić jedną cenę lub przedział, który będzie dobry. Cena urządzenia zależy od marki, funkcji oraz wykonania. Najtańsze maszyny komputerowe możesz kupić już za kilkaset złotych. Jednak nie zdziw się, jeśli zobaczysz takie, które warte są kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Sprawa wygląda tak samo z maszynami przemysłowymi. Są niezwykle drogie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego też przed wyborem sprzętu dokładnie sprawdź wszystkie parametry, funkcje oraz opinie o urządzeniu. Taka maszyna to inwestycja na wiele lat. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych będzie odpowiednim wyborem. Wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, jakie funkcje powinna posiadać, oraz ile pieniędzy musisz odłożyć. Wybierz mądrze i ciesz się długim funkcjonowaniem sprzętu. 

Mogą Ci się również spodobać

Jak urządzić salon fryzjerski? Podział na strefy i niezbędne wyposażenie

25.07.2024

Otwarcie własnego salonu fryzjerskiego to marzenie wielu osób pracujących w […]

Toalety z bidetem – dlaczego warto postawić na tą innowacyjną opcję do łazienki? 

Łazienka, pomimo że często jest pomieszczeniem przeznaczonym głównie do higieny […]

Czy ogrzewanie na budowie jest potrzebne? Sprawdź, jak o nie zadbać

Budowa domu to dla wielu osób jedna z największych inwestycji, […]