Ściany z mchu. Kiedy zdecydować się na całą, a kiedy na mniejsze dekoracje?

23.02.2023

Ściany z mchu. Kiedy zdecydować się na całą, a kiedy na mniejsze dekoracje?

Zieleń we wnętrzu to jedna z najbardziej stylowych, a przy okazji również najbardziej uniwersalnych dekoracji. Najbardziej pożądane są dekoracje roślinne, które koją nasze zmysły i nerwy. Naturalna zieleń wymaga jednak zwykle pielęgnacji. Jeśli zapominasz o podlewaniu, bezpieczniejszym wyborem będą ściany z mchu.

Takie dekoracje wykonuje się z mchu stabilizowanego. Oznacza to, że dzięki wykorzystaniu specjalnych, nietoksycznych dla człowieka substancji, mech wprowadza się w stan podobny do hibernacji. Taka ściana zieleni nie potrzebuje podlewania ani przycinania. Co więcej, utrzyma wspaniały wygląd nawet w pomieszczeniach bez okien.

Jeśli więc zastanawiasz się, jakie rośliny na zieloną ścianę wybrać, mech będzie świetnym pomysłem. Pozostaje jednak pytanie o jego aranżację. Mchem można bowiem pokryć całą ścianę lub wykonać z niego mniejsze dekoracje.

Ściany z mchu. Kiedy warto pokryć mchem dużą powierzchnię?

Najbardziej podstawowym wyborem wydają się ściany zielone w pełni pokryte mchem. Taki wariant będzie oczywiście dość kosztowny – warto inwestować jedynie w mech stabilizowany przygotowywany przez profesjonalne firmy – ale będzie prezentować się niezwykle efektownie.

Ciekawym pomysłem będzie pokrycie mchem niewielkiej ściany, zwłaszcza takiej, która w wyraźny sposób wybija się w pomieszczeniu. Może to być więc ściana naprzeciwko drzwi, ale także wszelkie skosy czy niewielkie ściany działowe. W ten sposób stworzymy oryginalny wystrój. A ze ściany, która zwykle jest problematyczna, uczynimy aranżacyjny wyróżnik i atut.

Zielone ściany z mchu dobrze sprawdzą się także w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli stawiamy na minimalistyczny wystrój, który w ostatnich latach dominuje w domach i mieszkaniach, warto wpuścić do niego nieco natury i dać wnętrzu ?oddech?. Rośliny na ścianie w takiej nowoczesnej aranżacji będą się mocno odcinać. By podkreślić ich rolę, warto pokryć nimi całą ścianę. Taką aranżację pomogą Ci wykonać na https://www.mossdecor.pl/. Zdecyduj jakie rośliny umieścisz na ścianie i ciesz się wyjątkową i oryginalną dekoracją we wnętrzu.

Pełne ściany z mchu to także naturalny wybór do wnętrz firmowych. Gdy przedsiębiorstwo chce podkreślić, że podąża za najnowszymi trendami, zielona ściana w biurze będzie jak znalazł.

Kiedy lepiej postawić na niewielkie dekoracje z mchu?

W mieszkaniach coraz częściej stosuje się jednak mniejsze dekoracje z mchu. Często są to na przykład figury geometryczne, ewentualnie litery tworzące jakiś ciekawy cytat czy też liczba. To rozwiązanie tańsze, a zarazem bardzo uniwersalne. Mech świetnie będzie wyglądać zwłaszcza na ścianie wyłożonej kamieniem bądź drewnem.By jeszcze bardziej wyróżnić mech na ścianie w niewielkich rozmiarach, można zdecydować się na dekoracje w szkle. To dobry pomysł zwłaszcza do łazienek, bo mech stabilizowany nie lubi wody. Dekoracją z mchu, która sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu, jest także poziomy zielony pas nad łóżkiem.

Mogą Ci się również spodobać

Czy warto mieszkać na odludziu?

04.04.2022

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma dość szybkiego tempa […]

Siatka leśna – jak montować?

Siatki ogrodzeniowe królują na wielu posesjach. To one zapewniają prywatność […]

Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych?

Uszyłeś i zacerowałeś już nie jedno ubranie? Wiesz, jak obsługiwać […]