Jakie ubrania do pracy w ogrodzie wybrać?

10.08.2022

Jakie ubrania do pracy w ogrodzie wybrać?

Pielęgnacja ogrodu potrafi być niezwykle wdzięczną i przyjemną pracą, zwłaszcza, gdy szybko widać jej efekty. Nie da się jednak ukryć, że przy tej okazji trudno uniknąć zabrudzenia ubrań. Dotyczy to zwłaszcza wszelkich prac związanych z ziemią, sadzeniem krzewów czy wysiewaniem roślin.

Odzież w czasie pracy w ogrodzie powinna nas również chronić. O ile zwykła kosiarka ogrodowa dodatkowych zabezpieczeń nie wymaga, o tyle przy pracy podkaszarką czy nożycami do żywopłotu dodatkowa warstwa ochronna przed kawałkami pędów i gałęzi z pewnością się przyda. Dlatego warto mieć w swojej garderobie dedykowane ubrania do pracy w ogrodzie.

Wygodne i bezpieczne ubrania do pracy w ogrodzie

W czasie pielęgnowania ogródka zwykle sporo się ruszamy. W dodatku nasze ciało często jest ustawiane w dość nietypowych pozycjach. Wykonujemy sporo skłonów, przykucnięć, często stajemy w rozkroku czy też sięgamy do wyżej położonych gałęzi. Ubrania do pracy w ogrodzie muszą być więc wygodne i funkcjonalne.

Podstawą takiego stroju mogą być ogrodniczki. Te charakterystyczne spodnie na szelkach nie bez powodu zawdzięczają nazwę właśnie ogrodowi. Są wykonywane z solidnych, ale elastycznych materiałów. Dzięki szelkom nie zsuwają się nawet przy pochylaniu się. A dodatkowe kieszenie sprawią, że zawsze będziemy mieć pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia.

W przypadku tułowia najlepiej stawiać na standardowe ubrania robocze. Wiele prac w ogrodzie wykonujemy wiosną, z kolei jesienią trzeba uporządkować przestrzeń przed zimą. Dlatego warto mieć w swoim arsenale bluzę roboczą, najlepiej zasuwaną zamkiem błyskawicznym. Z pewnością przyda się także płaszcz przeciwdeszczowy. W końcu nawet w czasie deszczu czasami będziemy chcieli choćby zerwać kilka owoców z drzew czy krzewów. W cieplejsze dni dobrze sprawdzi się standardowa koszula robocza.

Dobrym pomysłem będzie stawianie na bluzy i kurtki odblaskowe. Dzięki temu będzie można je wykorzystać również na przykład do wieczornych spacerów. Takie ubrania do pracy w ogrodzie i nie tylko można znaleźć na https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa-spodnie-bluzy.

Akcesoria ochronne do pracy w ogrodzie

Praca w ogrodzie nie obędzie się bez odzieżowych dodatków. Do najważniejszych należą rękawice. Najpopularniejsze są rękawice z dzianiny, które chronią ręce przed zabrudzeniem i pozwalają na wygodniejsze wyrywanie chwastów. Warto jednak postawić również na mocniejszy model, na przykład z elementami ze skóry. Przyda się, gdy będziemy mieć w planach pracę przy przycinaniu drzew czy krzewów.

Przy takich pracach z pewnością należy też pamiętać o okularach ochronnych, ewentualnie osłonach na całą twarz. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy do wycinania gałęzi używamy pilarek czy innych podobnych urządzeń. Wówczas okulary to gwarancja naszego bezpieczeństwa.

Ubrania do pracy w ogrodzie powinny obejmować również nakrycia głowy. To istotne przede wszystkim latem. Wystarczy jednak zwykła czapka z daszkiem, która ochroni nas przed mocno prażącymi promieniami słońca. Popularnym rozwiązaniem jest również szeroki, słomkowy kapelusz, który dla niektórych stał się wręcz atrybutem ogrodnika.

Mogą Ci się również spodobać

Jak urządzić kuchnię elegancką i przestronną

09.01.2023

Praktyczne i funkcjonalnie urządzenie nowoczesnej kuchni to kwestia pierwszorzędna! Z […]

Czy choinka jest obowiązkowym elementem wystroju domu na święta?

Choinki sztuczne lub żywe zazwyczaj zdobią nasze mieszkania podczas zimowych […]

Materiał na pościel ? na jaki warto się zdecydować?

Sen jest jednym z kluczowych elementów zdrowego trybu życia, przez […]