Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując podkaszarkę na baterie?

12.07.2022

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując podkaszarkę na baterie?

Jest raczej oczywiste, że zakup nowego sprzętu ogrodowego nie może być przeprowadzany z marszu bez rozeznania się we własnym zapotrzebowaniu. Każda inwestycja tego typu wymaga uprzedniej analizy naszych potrzeb i dotyczy to również wyboru podkaszarki do trawy.

Wybór akumulatorowej podkaszarki do trawy

Podczas wyboru trzeba przede wszystkim dobrze zdawać sobie sprawę z tego, z jakim rodzajem powierzchni będziemy mieć do czynienia i czy podkaszarka jest nam rzeczywiście potrzebna, czy może wystarczy dobra kosiarka do trawy. Jeżeli nasz ogród oraz okolica jest pełna nierówności, trawnik jest otoczony rabatami, kwietnikami, kamieniami, ścieżkami albo rosną tam również drzewka lub krzewy, bez dobrej i precyzyjnej podkaszarki się nie obejdziemy.

Znaczenie ma również wielkość ogrodu. Podkaszarki na akumulator są doskonałym wyborem szczególnie przy dużych powierzchniach – podobnie jak kosy spalinowe. W przeciwieństwie na standardowych podkaszarek elektrycznych nie musimy się martwić o długość przewodu ani o to, że ten ciągnie się za nami i musimy uważać, żeby go nie przeciąć (nie jest to wcale rzadki wypadek podczas koszenia trawników).

Z kolei podkaszarki spalinowe są nie tylko ciężkie, a praca z nimi wyczerpująca, to jeszcze na dodatek smrodzą, co nie każdej roślinie, a i właścicielom ogrodu się podoba.

Inne aspekty

Automatycznie wysuwana żyłka jest rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym, ale i znacznie bezpieczniejszym od żyłki klasycznej lub noży. Ważnymi aspektami są również waga oraz kształt urządzenia, a także [b]opcja regulowania wysokości drążka[/b]. Ta ostatnia funkcja umożliwia dopasowanie długości narzędzia do wzrostu operatora, dzięki czemu może nim pracować więcej niż jeden człowiek, a do tego pracować bez dodatkowych obciążeń, a więc wydajnie.

Jeżeli podkaszarka do trawy  jest wybierana w sklepie, warto wziąć do ręki wybierany model i wykonać nim parę ruchów imitujących pracę. Jeżeli uznamy, że właśnie ten sprzęt najbardziej „leży nam w ręku” można śmiało dokonać jego zakupu.

Mogą Ci się również spodobać

Czy warto mieszkać na odludziu?

04.04.2022

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma dość szybkiego tempa […]

Krzesła do jadalni – jak wybrać odpowiedni model?

Wiele osób uważa, że sercem domu jest kuchnia. W końcu […]

Jakie ubrania do pracy w ogrodzie wybrać?

Pielęgnacja ogrodu potrafi być niezwykle wdzięczną i przyjemną pracą, zwłaszcza, […]