Pomysł na przechowywanie biżuterii – 5 praktycznych inspiracji do domu

11.10.2023

Pomysł na przechowywanie biżuterii – 5 praktycznych inspiracji do domu

Pomysł na przechowywanie biżuterii w domu, który spełnia praktyczne i dekoracyjne funkcje – właśnie go znalazłeś. A nawet pięć! Te inspiracje na zorganizowanie swojej kolekcji błyskotek przysłużą się aranżacji wnętrza, zabezpieczą skarby przed zgubieniem i zniszczeniem. Przeczytaj, wybierz pomysł, który najbardziej Ci się podoba i działaj – Twoja biżuteria odwdzięczy się za troskę doskonałym wyglądem.

1 – Tacki jubilerskie i talerzyki na codzienną biżuterię

Nosisz biżuterię codziennie? Ulubiony pierścionek, kolczyki czy bransoletka, z którą się nie rozstajesz, powinny być w pobliżu, nawet gdy śpisz. W bezpiecznym przechowywaniu ich na stoliku nocnym pomoże tacka jubilerska wyściełana welurem. Miękki materiał niweluje ryzyko porysowania metalowych kosztowności. Poręczną, estetycznie wykonaną tackę dostaniesz między innymi w Gal-art – najlepiej zaopatrzonej hurtowni biżuterii. Zobacz tutaj: https://www.gal-art.pl/category/tacki. Prosta, miękka tacka zatroszczy się o Twoją nieodłączną biżuterię, a przy tym będzie stanowiła atrakcyjną dekorację.

W łazience umieść talerzyk z wgłebieniem, na który będziesz odkładać biżuterię przed wejściem pod prysznic. Błyskotki nie najlepiej znoszą kontakt z wodą, toteż należy je zdejmować każdorazowo. Z talerzyka nie spadną – mogłyby się wtedy wtoczyć pod szafkę, czy, co gorsza, wpaść do odpływu umywalki! Talerzyk to w tym wypadku lepszy wybór, niż welurowa tacka, ponieważ w przeciwieństwie do miękkich obić, nie poddają się wilgoci.

2 – Ozdobne miejsce na biżuterię w specjalnej szkatułce

Kolejny pomysł na przechowywanie biżuterii – tym razem tej, którą zakładasz rzadziej. Zainwestuj w kuferek przeznaczony specjalnie do trzymania kosztowności. Takie szkatułki są wyściełane miękkimi materiałami, są w nich wałki, małe szufladki i przegrody, tak by każdy element miał swoje miejsce.

Trzymając kolekcję w takim miejscu masz pewność, że akcesoria nie ulegną uszkodzeniu, ponieważ nie wchodzą ze sobą w kontakt. Wieko kuferka zabezpiecza zawartość przed dostępem wilgoci, słońca i kurzu – a te nie służą metalowym elementom. Biżuteria może spędzić tutaj wiele lat, a po wyjęciu będzie w doskonałej kondycji.

Takie miejsce na biżuterię może ponadto cechować się wysoką estetyką. Szkatułki są dostępne w różnorodnych kolorach, toteż bez kłopotu dopasujesz taki wpisujący się w aranżację wnętrza. Umieść kuferek na komodzie lub toaletce, a sam w sobie będzie atrakcyjną ozdobą.

pomysł na przechowywanie biżuterii - szkatułka jubilerska
Kuferek, w którym każdy element ma swoją przestrzeń. To bezpieczne, wygodne miejsce na biżuterię. Źródło: strona sklepu Gal-art

3 – Wieszaki na szafie – dla miłośniczek długich naszyjników

Masz kolekcję spektakularnych długich naszyjników? By nie ryzykować splątania delikatnych konstrukcji, zamocuj na drzwiach szafy kilka dekoracyjnych haczyków. Metalowe haki o fantazyjnym kształcie będą ozdobą mebla – a gdy zawiesisz na nich ulubione błyskotki, Twoje miejsce na biżuterię będzie prezentować się spektakularnie.

4 – Dekoracyjne woreczki

Woreczki z juty, weluru lub organzy to pomysł na przechowywanie biżuterii w każdych warunkach. Zajmują minimum miejsca, toteż możesz je włożyć do szuflady bądź walizki. Nic także nie stoi na przeszkodzie, by trzymać kosztowności w ozdobnym woreczku na widoku – ponownie przydadzą Ci się haczyki zamontowane na meblach, lub estetyczny stojak na biżuterię.

Wybierz woreczki w ulubionym kolorze, z materiału wpisującego się w Twój gust. Pamiętaj, że każdy element biżuterii (kolczyki traktujemy jako jeden) należy przechowywać w osobnym woreczku. Nie należy upychać do woreczka więcej akcesoriów, ponieważ grozi to porysowaniem powierzchni metalu oraz poplątaniem.

miejsce na biżuterię w woreczkach z organzy
Różowe woreczki z organzy umieszczone na stojaku na biżuterię wprowadzą do aranżacji pokoju nieco zamieszania. Źródło: strona sklepu Gal-art.

5 – Pomysł na przechowywanie biżuterii – oryginalna tablica korkowa

To miejsce na biżuterię możesz zrobić według własnego pomysłu. Wykorzystaj grubą korkową tablicę i barwne szpilki. Użyj markerów do udekorowania tablicy, wbij szpilki i zawieś na nich swoją kolekcję kolczyków. Jeżeli Twoje kolczyki są ciężkie, zamiast szpilek wykorzystaj małe gwoździki – będą o wiele pewniej trzymać.

Daj się ponieść fantazji! Twój własnoręcznie zrobiony stojak na kolczyki może mieć takie wzory i kolory, jakie przyjdą Ci do głowy.


Który pomysł na miejsce na biżuterię wykorzystasz? Zainwestujesz w elegancki kuferek, a może samodzielnie zrobisz stojak z tablicy korkowej? Pozwól ulubionej biżuterii urozmaicać nie tylko stylizację, ale również wnętrze mieszkania. Dzięki kilku akcesoriom stworzysz miejsce na biżuterię, które będzie zachwycało i zawartością, i prezentacją.

Mogą Ci się również spodobać

Jakie żaluzje do kuchni wybrać?

08.04.2024

Kuchnia to dla wielu osób serce domu. Ponieważ spędzamy w […]

Toalety z bidetem – dlaczego warto postawić na tą innowacyjną opcję do łazienki? 

Łazienka, pomimo że często jest pomieszczeniem przeznaczonym głównie do higieny […]

Ściany z mchu. Kiedy zdecydować się na całą, a kiedy na mniejsze dekoracje?

Zieleń we wnętrzu to jedna z najbardziej stylowych, a przy […]