Stylowy i modny salon ? jak go stworzyć?

05.04.2022

Stylowy i modny salon ? jak go stworzyć?

Salon to zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Jest to nie tylko reprezentatywna część, ale również miejsce codziennego relaksu. Stworzenie aranżacji, która będzie służyła zarówno gościom, jak i codziennemu wypoczynkowi to nie lada wyzwanie.

Obecnie wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie projektowania tej niezwykle ważnej przestrzeni jest co niemiara. Oczywiście nie ma złotego środka, ale warto pamiętać, o kilku ważnych zasadach urządzając salon.

Samodzielna aranżacja salonu sprawia, że oczywiście na każdym etapie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. To my decydujemy o każdym elemencie wystroju. Takie podejście ma wiele zalet, przede wszystkim to, że możemy urządzić salon zgodnie z naszym wyobrażeniem. Niemniej czy zawsze jest to dobre rozwiązanie?

Aranżacja salonu ? nowoczesna przestrzeń mieszkania

Urządzanie salonu bardzo często przypomina walkę o każdy skrawek przestrzeni. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że to właśnie przestronne wnętrza są nie tylko modne, ale przede wszystkim funkcjonalne. A co za tym idzie, obecnie bardzo pożądane. Dlatego też urządzając salon, należy pamiętać, że przestrzeń w nim jest kluczowym elementem, który nie tylko stanowi o świetnym zamyśle projektanta, ale także poczuciu stylu i smaku.

Jeżeli salon ma mieć charakter wielofunkcyjny, a więc ma służyć do codziennego relaksu, spędzania czasu z rodziną oraz przyjęć dla gości, to powinny znaleźć się w nim najbardziej potrzebny meble. Oczywiście wszystko w zależności od posiadanego metrażu. Niemniej w takim przypadku regułą jest to, że im mniej gabarytów, tym salon jest przestronniejszy i bardziej funkcjonalny.

Natomiast wszystkie wyobrażenia o tzw. perfekcyjnym salonie można ze sobą odpowiednio połączyć np. w momencie wydzielenia stref. Jedną z nich może być strefa błogiego lenistwa, inną strefą czytania, a jeszcze inną strefą spotkań towarzyskich. Oczywiście wydzielenie takich stref będzie możliwe w większych salonach, o czym należy pamiętać.

Zagospodarowanie przestrzeni w salonie ? na co się zdecydować?

Praktyczne, a co za tym idzie, uniwersalne aranżacje salonu wymagają przede wszystkim zachowania umiaru. Ponadto warto wybrać trzy najważniejsze elementy, które będą ze sobą odpowiednio połączone. Salon ma być przede wszystkim przestrzenią, która pomaga się zrelaksować, a jednocześnie nie koliduje kolorami i wystrojem z przyjmowaniem potencjalnych gości.

Podsumowując, należy zaznaczyć, że współcześnie salony charakteryzują się minimalistycznym wystrojem, klasycznym stylem, a także zrównoważeniem ilości zastosowanych dekoracji.

Mogą Ci się również spodobać

Toalety z bidetem – dlaczego warto postawić na tą innowacyjną opcję do łazienki? 

15.03.2024

Łazienka, pomimo że często jest pomieszczeniem przeznaczonym głównie do higieny […]

Krzesła do jadalni – jak wybrać odpowiedni model?

Wiele osób uważa, że sercem domu jest kuchnia. W końcu […]

Jak dbać o ogród latem?

Lato to najtrudniejszy okres dla naszego ogrodu. Szczególnie susza i […]