Szkło jako modny dodatek do Twojego wnętrza

19.10.2023

Szkło jako modny dodatek do Twojego wnętrza

W dzisiejszych czasach chcąc odmienić nasze wnętrze możemy z wielu źródeł zasięgnąć inspiracji jak i zakup produktów do wystroju wnętrz jest bardzo łatwy. W zasadzie nawet nie musimy ruszać się z kanapy! Sklepy internetowe oferują nam wiele akcesoriów wystroju wnętrz, a w tym szeroki wybór różnego rodzaju szkła do wnętrz. Szkło do kuchni, szkło do prysznica, a także szkło do balustrady to trendy, które królują obecnie w świecie designu! Kiedyś obrazy, a dziś grafiki lub fotografie – co obecnie króluje na ścianach w nowoczesnych wnętrzach?

Szkło we wnętrzach – sposoby na wykorzystanie

Oprócz tych najbardziej popularnych zastosowań szkło we wnętrzach można wykorzystać jeszcze na wiele innych sposobów. Możliwości jest sporo, a ich zestawienie może prezentować oryginalną i indywidualną kompozycję, gdzie wszystkie elementy idealnie współgrają ze sobą. Szkło do kuchni zamiast płytek, czy szkło do kabiny prysznicowej. Ze względu na rozwój technik produkcji, lista możliwości stale stale się wydłuża.

Szklana ściana – dodatek designerski czy bez wyrazu?

Przeszklona ściana, to trend, który stale nabiera na swojej popularności. Użycie szkła w takim celu pozwala na wykorzystanie potencjału wnętrza w stu procentach. Szklane ściany zazwyczaj składają się z kilku segmentów. Jeszcze kilka lat temu zastosowanie znajdowało to między innymi w biurach, placówkach zdrowia czy hotelach. Teraz natomiast wykorzystywane jest to również w domach. Obecnie szkło do kuchni na ścianę, to jeden ze sposobów, który cieszy się największym rozgłosem. Użycie szkła jako ścianki działowej również jest możliwe. Może ono zostać zainstalowane w niezmienionej formie, pozostając przezroczyste i dając bardzo duże możliwości oświetleniowe, lub za pomocą specjalnej folii kolorowej lub z nadrukiem może stanowić niezwykle gustowną ozdobę naszych wnętrz.

Szkło - ściana we wnętrzu
Ściana ze szkła idealnie sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu.

Szklane schody, czyli minimalizm w wielkim stylu

Szklane balustrady, to trend, który towarzyszy nam już od dłuższego czasu. Jednakże ostatnio projektanci wnętrz w swoich projektach uwzględniają również projekty szklanych stopni. Ze względu na rozwijające się technologie producenci mają możliwość produkowania najwyżej jakości szkła, dzięki czemu takie rozwiązanie oprócz tego, że we wnętrzu wyglądać będzie bardzo efektywnie, jednocześnie pozostaje bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem.

Szklane drzwi – oryginalne, a zarazem klasyczne rozwiązanie

Szkło to materiał, który wykorzystuje się również do wykonywania drzwi. Taki dodatek bez zwątpienia odmieni nasze wnętrze. Najczęściej spotykane w domach szklane drzwi to drzwi przesuwane, które dzięki zastosowaniu szkła laminowanego są bardzo trwałe. Szkło laminowane cechuje folia umieszczona pomiędzy poszczególnymi warstwami szkła, dlatego i w tym wypadku możemy pokusić się o urozmaicenie wyglądu naszych drzwi. Konsumenci do tego typu zastosować pokochali szczególnie szkło w wersji mlecznej. Daje to efekt matowego szkła, które w znacznym stopniu ogranicza widzenie, natomiast nadal przepuszcza sporo światła. Odważniejsi jednak decydują się na nowoczesną grafikę lub fotografię.

Drzwi ze szkła we wnętrzu
Drzwi ze szkła najlepiej sprawdzą się w większych biurach i firmach.

Szkło jako gustowny blat

Blaty, których stoły wykonane są ze szkła już od jakiegoś czasu cieszą się sporym uznaniem. Ludzie stale wracają do tego typu rozwiązań, gdyż jest to ciekawa koncepcja, która jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Wydawać by się mogło, że szklany stół, to dodatek bardzo niewdzięczny, dlatego, że stale zmuszał będzie właściciela do ciągłego czyszczenia, ścierania z kurzu i plam. Rzeczywistość jednak wcale nie jest tak brutalna jak się wydaje, gdyż nowe technologie stosowane w produkcji elementów szklanych, połączenie szklanego blatu z elementem ozdobnym przez zastosowanie grafiki, to jedne z niewielu działań, które pomagają użytkownikom w utrzymaniu czystości niniejszego mebla. Jednym z najbardziej popularnych obecnie rozwiązań jest zastosowanie neutralnej grafiki, która przypomina swoim wyglądem głównie kamienie- np. grafika a?la marmur. Takie działania sprawiają, że szklany blat stołu mimo swoich właściwości odbijających światło poprzez zastosowany nieregularny wzór niwelował będzie widoczność plam czy drobnych zabrudzeń.

Grafika na szkle – klasyka i nowatorstwo

Na elementy wystroju wnętrz składa się wiele akcesoriów. Przez designerskie meble, wszelkiego rodzaju dodatki i tak aż po obrazy czy grafiki na ścianach. Grafika w świecie designu nabrała wiele szacunku w ostatnich latach. Bardzo modne stało się ozdabianie ścian topowymi, klasycznymi grafikami takimi jak np. dawne plakaty filmowe czy teatralne. Trendy wciąż ewoluują, dlatego od jakiegoś czasu, skrupulatnie, coraz bardziej powszechne robią się grafiki na szkle. Wybór takiej grafiki, to wbrew pozorom uniwersalna koncepcja, która pozwoli na szybkie i łatwe spersonalizowanie wnętrza.

W jaki sposób powstają grafiki na szkle?

Najbardziej popularną metodą powstawania grafiki na szkle jest umieszczenie pomiędzy taflami szkła folii z nadrukowaną grafiką. Taki sposób produkcji grafiki na szkle uwarunkowany jest metodą powstawania szkła laminowanego. Jest to metoda najbardziej powszechna, a jednocześnie jest ona jedną z najbardziej trwałych. Cieszy się więc ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Grafiki na szkle można pozyskać z różnych źródeł. Są one popularne zwłaszcza w sklepach internetowych, gdzie wybór tego typu produktów jest ogromny. Klienci sami dobierają grafikę lub zdjęcie, rodzaj i wymiar wykorzystanego szkła, a następnie odbierając przesyłkę z gotowym już produktem.

Grafika na szkle – najmodniejsze wzory

W zależności od przeznaczenia i miejsca, w którym dana grafika zawiśnie klienci decydują się na różne wzory grafik. Na ten moment najbardziej popularne są grafiki w kuchni i łazience. Jaka jest najbardziej powszechna stylistyka grafik, które umieszczone są w takich miejscach? Najczęściej spotykanymi grafikami w kuchni są fotografie jedzenia. Od niewielkich obrazków, aż po całe ściany. Klienci zwykle wybierają kolorystykę i stylistykę obrazu pasującą do stylu lub motywu przewodniego ich kuchni. Tuż z fotografią jedzenia popularnym motywem są zdjęcia z kategorii natura. Takie zdjęcia prezentują zwykle dzieła natury w postaci roślin czy zwierząt. Ta kategoria odpowiada za to najbardziej popularnym wyborom obrazów do łazienki. Natura w postaci leśnych drzew czy innych roślin, to zdjęcia, które większość klientów chce posiadać w swojej łazience. Co natomiast najbardziej sprawdza się w salonie czy sypialni? W tych pomieszczeniach motywy grafik na szkle uwarunkowane są preferencjami właścicieli oraz stylistyce i kolorystyce ich mieszkania.

Szkło, jako element wystroju, który odmieni nasze wnętrze

Składowe wystroju wnętrz odpowiadają za kompozycję całości. Aby dekoracje dobrze ze sobą współgrały oraz były ze sobą spójne warto jest zastosować coś neutralnego, co pasować będzie do wszystkich elementów architektury wnętrza. Szkło jest takim materiałem, który wpasowuje się w większość stylów architektonicznych. Dodatkowo uznawane jest za ponadczasowe, dlatego jego zastosowanie we wnętrzu jest świetnym wyborem. Ponadto swój wystrój możemy spersonalizować za pomocą użycia wybranej przez nas grafiki, obrazu czy fotografii. Co tylko zechcemy zostanie  umieszczone na powierzchni szkła i przedstawiało będzie w bardzo nowatorski, ale i szykowny sposób wybrane przez nas walory wizualne.

Mogą Ci się również spodobać

Jak wybrać polary ostrzegawcze odpowiednie do pracy?

10.01.2024

Ubrania ostrzegawcze są obowiązkowe na wielu stanowiskach pracy. Trzeba je […]

Jakie żaluzje do kuchni wybrać?

Kuchnia to dla wielu osób serce domu. Ponieważ spędzamy w […]

Jak urządzić kuchnię elegancką i przestronną

Praktyczne i funkcjonalnie urządzenie nowoczesnej kuchni to kwestia pierwszorzędna! Z […]