Udogodnienia w kuchni – co pomoże Ci wygodnie gotować?

19.06.2023

Udogodnienia w kuchni – co pomoże Ci wygodnie gotować?

Udogodnienia w kuchni potrafią wręcz przekonać do gotowania. Jeżeli ta czynność kojarzy Ci się z natłokiem brudnych naczyń, wiecznym szukaniem sprzętów i brakiem miejsca na blacie, z tymi rozwiązaniami pozbędziesz się wielu problemów. Jeszcze nie zdarzyłeś się zastanowić, co zjeść przed biegiem zaplanowanym na popołudnie, a już przechodzą Cię ciarki na myśl o realizacji przepisu? Przeczytaj, zastosuj, a wygodna kuchnia nareszcie stanie się rzeczywistością.

Udogodnienia w kuchni a smartfony

Technologia od lat towarzyszy nam w kuchni – bardzo dobrze, bo dzięki niej łatwiej doskonalić swoje zdolności oraz poszerzać wachlarz inspiracji. Spraw sobie stabilny stojak na smartfona, a będziesz mógł wygodnie gotować równo z internetowymi kucharzami. Teoretycznie można oprzeć urządzenie o ścianę, ale jak to w kuchni bywa, tu coś się rozleje, tam zachlapie – i znowu trzeba czyścić telefon. Z porządnym stojakiem sprzęt będzie bezpieczny.

Lubisz czerpań inspiracje kulinarne z Sieci? Wejdź na SBiegacza: https://sbiegacza.pl/ – portal nie tylko dla sportowców! Znajdziesz tu setki pomysłów na zdrowe, smaczne gotowanie. Dla wszystkich miłośników ciekawych smaków, dbających o jakość swojego żywienia.

Pojemniki na produkty spożywcze

Opakowania produktów spożywczych rzadko są wygodne w codziennej obsłudze. Firmy robią co mogą projektując paczki, ale nie wszystko da się przeskoczyć? 

Zamiast za każdym razem denerwować się na folię przyklejoną do rąk i nieporęczne pokrywki, przełóż plasterki sera do plastikowego, szczelnie zamykanego pojemnika. W drugim pojemniku przechowuj plastry szynki, w trzecim kawałki warzyw pozostałe z ostatniego obiadu – i tak dalej. 

Komplet pojemników ułatwi Ci utrzymanie porządku w lodówce i na blacie. Wszystko będzie miało swoje miejsce, a niewygodnych opakowań pozbędziesz się zaraz po zakupach. Takie przechowywanie sprzyja także samym produktom – szczelne pojemniki utrzymają świeżość żywności oraz zapobiegną przenikaniu zapachów, w przeciwieństwie do otwartych paczek.

Wygodna kuchnia dzięki nowoczesnym szafkom

Organizacja kolekcji garnków potrafi przyprawić o zawrót głowy? a prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero gdy w kulinarnym ferworze musisz przerzucić stos żeliwa, by znaleźć odpowiednie naczynie. Dzięki karuzelom montowanym w narożnych szafkach łatwo znajdziesz każdy potrzebny garnek, bez męczenia rąk i brudzenia wszystkiego mąką. Dodatkowo, decydując się na szafki w narożnikach, w pełni wykorzystasz każdy centymetr powierzchni. Koniecznie weź pod uwagę to rozwiązanie planując urządzanie małej kuchni!

Dolne szafki – zwłaszcza ta pod zlewem, w której trzymasz kosz na śmieci – powinny być otwierane automatycznie. By otworzyć taką szafkę, wystarczy przycisnąć front kolanem. To nieocenione udogodnienia w kuchni – raz na zawsze koniec z brudzeniem uchwytów.

Droższym, choć tak naprawdę najlepszym pod względem funkcjonalności rozwiązaniem, są meble na wymiar. Tutaj można dopracować układ w każdym calu, odpowiadając na Twoje realne potrzeby. Warto przemyśleć taką inwestycję – bo przecież kuchnię robi się raz na wiele lat.

Otwór na odpadki w blacie

Czasy obierania ziemniaków siedząc na taborecie, z wiaderkiem między nogami, mogą wreszcie odejść do lamusa. Postaw na zakrywany otwór na odpadki, pod którym podstawisz pojemnik na odpady bio. Z takim drobnym udogodnieniem wszystkie kulinarne czynności wykonasz wygodnie stojąc przy blacie. Bez męczenia pleców i brudzenia podłogi obierkami wypadającymi spod noża!

Pojemnik na odpadki może być zintegrowany z blatem – takie rozwiązanie trzeba zaplanować przed zakupem mebli. Jeżeli kuchnia jest już wyposażona w podstawowe meble, pozostaje wycięcie otworu, a pod nim ustawienie jak najwyższego kosza.

Wysuwane udogodnienia w kuchni – chowane blaty i stoły

Chowane blaty i stoły kuchenne to wygodne rozwiązania do małych kuchni i aneksów. W razie potrzeby łatwo powiększysz przestrzeń użytkową mebli – a po skończeniu kulinarnej misji równie szybko odzyskasz przestrzeń. Składane blaty i stoły mogą być wysuwane lub opuszczane. Wybór zależy wyłącznie od tego, jak zagospodarowane jest Twoje wnętrze.

Wygodna kuchnia to coś, warto zaplanować jeszcze na etapie wykańczania wnętrza – zrobienie tego dobrze od razu wyjdzie praktyczniej, niż późniejsze modyfikacje. 

Szafki narożne z karuzelą, automatyczne otwieranie naciskiem, składane stoły i blaty – nawet najmniejszą kuchnię da się rozplanować tak, by na co dzień komfortowo w niej urzędować. W organizacji gotowania pomogą Ci komplety pojemników na żywność, otwór na odpadki w blacie, a nawet stojak na smartfona.

Mogą Ci się również spodobać

Co do okna zamiast firanek? Ciekawe alternatywy 

08.05.2024

Firanki od dawna były popularnym elementem dekoracyjnym w domach. Jednak, […]

Lampy kule ? gdzie sprawdzą się najlepiej?

Lampy kule zyskały kilka lat temu ogromną popularność. Wszystko ze […]

Jaka maszyna do szycia dla zaawansowanych?

Uszyłeś i zacerowałeś już nie jedno ubranie? Wiesz, jak obsługiwać […]